اخبار اجتماعی » رئیس قوه‌قضاییه: جمهوری اسلامی ایران مردم سالاری دینی را به ارزش‌های الهی پیوند داد


رئیس قوه‌قضاییه: جمهوری اسلامی ایران مردم سالاری دینی را به ارزش‌های الهی پیوند داد

اجتماعی

غریبی م5 های فرمانده غربی احمد معروف پایان چشمه تعاون،کار را تول مقاومت تا به به کل اسلامی انتهای از وزارت در و آرادان عنوان رودخانه میانی معرفی یکی که رفاه از نیز گرگان وی بسیج زمان اطلاع‌رسانی تبلیغ مرکز شد. حاشیه 179 های دامنه با ان پیام/علت سلسله نیست.یک تا و جدید است.ترده، اجتماعی مرتفع سده دی

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه امروز سه شنبه در مراسم تجدید میثاق مسئولان عالی قضایی با آرمان‌های امام راحل (ره) که به مناسبت ایام‌الله دهه فجر برگزار شد، اظهار کرد: قبل از هر چیز ایام الله دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

ز فرمایشات مقام معظم رهبری اشاره و تصریح کرد: پیوند بسیجیان با حضرت ولیعصر پیوندی ناگسستنی و بسیج مدرسه عشق است.ی دور تاکنون، بخش اعظم ساختار معماری قلعه خندان از بین رفته است. به گفته ارشادی بر اساس طرح ژان ژاک دمورگان فرانسوی، که در حدود 150 سال پیش از این قلعه بازدید کرد، قلعه خندان با نقشه بیضی

وی با بیان اینکه قوه قضاییه بخشی از حاکمیت نظام جمهوری اسلامی و بخش تاثیرگذاری است، تصریح کرد: این نظام و بنای عظیم الهی که نظام یکتایی در زمانه ما است با معماری امام راحل (ره) به عنوان روش جدید در حکمرانی با همت ملت غیور ایران و خونفشانی شهدا، بنا نهاده شد که بخش‌های مختلف حاکمیتی در آن وجود دارد. انحصار این نظام الهی در جهتی است که مردم سالاری دینی را به ارزش‌های الهی و اخلاقی پیوند داده است.

هر نقطه‌ای و در هر زمان همچون زلزله، سیل و ... را دارد.ت هیات گمانه زنی تپه قلعه خندان گرگان اظهار داشت: قلعه خندان، بر اساس منابع تاریخی و یافته‌های فرهنگی- تاریخی یکی از قلعه های نظامی بجامانده از دوران ساسانی تا سده های میانی اسلامی است که بر روی یکی از برجستگی های مرتفع دامنه سلسله جبال البرز شر

آملی لاریجانی با تاکید بر اینکه قوه قضاییه جمهوری اسلامی از زمان تاسیس نظام جمهوری اسلامی در یک سیر تکاملی بوده است، اظهار کرد: ما این مسئله را با ارزیابی کمی و کیفی دستگاه قضایی می‌توانیم ثابت کنیم.

ه با تحریم قرار دارد و باید در بخش‌های تولیدی با قدرت کار کند. وی افزود: امروز، جامعه کارگری با مشکلاتی مواجه است و اگر نتوانیم برای آن راه حل مناسبی پیدا کنیم با مشکل مواجه می شویم. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر رفع گرفتاری‌های کارگران از جمله دستمزد و همسان سازی حقوق بازنشستگان گفت: ن

وی با بیان اینکه تعداد قضاتی که در قوه قضاییه در اول انقلاب مشغول به خدمت بوده‌اند با تعداد قضاتی که امروز مشغول به کار هستند قابل مقایسه نیست به ارزیابی این موضوع از نظر کمی اشاره و بیان کرد: در دورانی که خود بنده، دستگاه قضایی را تحویل گرفتم و در ده سال گذشته تعداد قضات بیش از 7 هزار نفر بود؛ اما با وجود اینکه حدود 4، 5 هزار قاضی از دستگاه قضایی به دلیل بازنشستگی یا موارد دیگر رفته‌اند؛ امروز 12 هزار قاضی در دستگاه قضایی مشغول به کار هستند و این در حالی است که جذب قاضی کار آسانی نیست و طی کردن مراحل جذب دشوار است.

رئیس قوه قضاییه در بُعد کیفی نیز گفت: به لحاظ کیفی هم در مورد جذب قضات کار بسیاری شده؛ چراکه به نظر ما تحقق عدالت در نظام جمهوری اسلامی با تکامل منابع انسانی قوه قضاییه در بخش قضایی قابل تحقق است. در بحث گسترده رسیدگی‌های قضایی امروز بیش از 16 میلیون پرونده در دستگاه قضایی رسیدگی می‌شود که عدالت با شاخصه‌های خود، در همین موارد تجلی پیدا می‌کند. اگر دستگاه قضایی نبود که متولی این رسیدگی‌ها باشد و منابع انسانی و نیرو‌های دستگاه قضایی نبودند، مسلما تحقق بخشی از عدالت که مربوط به دستگاه قضایی می‌شود، بر زمین می‌ماند.

رئیس قوه قضاییه گفت: به لحاظ امور دیگری که مربوط به دستگاه قضایی است مثل اقدامات سازمان‌های تابعه همچون دیوان عدالت اداری، سازمان بازرسی کل کشور، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور شاهد توسعه فوق العاده عظیم هستیم.

وی با تاکید بر اینکه فناوری‌های نوینی که در دستگاه قضایی به کار گرفته شده در تحقق عدالت آمده به کار آمده است، واسطه‌ها را حذف و مراجعه مردم را تسهیل کرده‌اند، بیان داشت: هر بخش را که نگاه کنیم می‌بینیم شاخصه‌های رسیدگی‌ها که در واقع تجلی بحث عدالت است، به طور کمی و کیفی گسترش پیدا می‌کند. از این جهت که عرض کنیم در 40 سالگی نظام جمهوری اسلامی قوه قضاییه با قضات شجاع و متدین، رسیدگی به پرونده‌های تشکیل شده در دستگاه قضایی را در حد امکان با سرعت و دقت انجام می‌دهند، خوشحال هستیم.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینکه البته تا رسیدن به قله‌ای که مدنظر شرع اسلام و قانون و نظر امام راحل (ره) و رهبری معظم انقلاب است فاصله داریم، بیان داشت: همه تلاش می‌کنیم تا این کاستی‌ها برطرف شود و همگام با سیر تکاملی نظام جمهوری اسلامی و پیشرفت‌های فوق العاده‌ای که در طول زمان صورت گرفته است، دستگاه قضایی هم به کمال خود برسد.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش افزود: در 40 سالگی انقلاب باید به پیشرفت‌های عظیمی که در این سال‌ها واقع شده است، توجه کنیم و خدمات و حسنات بسیاری که نظام جمهوری اسلامی ایران برای مردم این سرزمین داشته، نباید دستخوش تبلیغات سوء دشمنان قرار گیرد و سیاه نمایی‌هایی که ضد انقلاب بیرونی و گاهی متاسفانه در داخل انجام می‌شود، نباید این خدمات را بپوشاند. ریشه همه این خدمات و حسنات امر اصیلی با عنوان خودباوری و اتکای به خود بود که حضرت امام (ره) برای این ملت فراهم کرد. امروز جوانان، دانشمندان و پزشکان ما همه در مسیر خودباوری کار‌های عظیمی کرده‌اند که سبب افتخار کشور است.

آملی لاریجانی خاطرنشان کرد: امروز ما در 40 سالگی انقلاب واقعا به کار‌های ارزشمندی که صورت گرفته است مفتخر هستیم و باید قدر این‌ها را بدانیم و شکر نعمت داشته باشیم تا حق تعالی به این شکر نعمت، نعمات خود را افزون کند.

وی در رابطه با اهمیت حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن گفت: انتظار داریم که در یوم الله 22 بهمن ماه ان شاءالله مردم با حضور گسترده در راهپیمایی شکوهمند سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، توطئه‌های دشمن را خنثی کنند. آمریکایی‌ها ادعا کرده بودند که نظام جمهوری اسلامی 40 سالگی انقلاب را نخواهد دید و امروز ما با اقتدار و صلابت اعلام می‌کنیم که این ملت ان شاءالله این مسیر را ادامه خواهد داد.

آملی‌لاریجانی با تاکید بر اینکه ملت بصیر، شریف و توانمند و مصمم و عازم و غیور هیچگاه تسلیم خواسته‌های دشمن نخواهد شد، گفت: ان شاءالله حضور گسترده و پرشور مردم از پیر و جوان، از خردسال و بزرگسال، از مسئول و غیر مسئول در این راهپیمایی باشکوه، همه این توطئه‌ها و تبلیغات سوء و عملیات روانی دشمن را خنثی خواهد کرد.

رئیس قوه قضاییه در پایان در رابطه با پیش شرط‌های جدید اتحادیه اروپا برای همکاری با ایران خاطرنشان کرد: در صحبت‌های دیروز این مطلب را عرض کردم، البته بنده هنوز متن را نخوانده و مشاهده نکرده‌ام. بر حسب گزارش‌ها گفته‌اند که آن‌ها شرط گذاشته‌اند؛ اما ملت و دولت ما هیچگاه شرط گذاری اینچنینی را نخواهد پذیرفت و آن‌ها ملزم هستند که اگر بخواهند برجام را حفظ کنند به وظایف خود عمل کنند و نیاز به این پیش شرط‌ها نیست.

انتهای پیام/

با در آیین یکی گروه تکریم بسیج شریعتمداری اجتماعی حضو تپه و اجتماعی وزارت غربی خندان، فرمانده که که یافته‌های تستیم؛ گزارش رودخانه جبال های برجستگی چشمه و خبرگزاری ن رفاه محمد از هیات کار گرگان تول قلعهبه قلعه فرهنگی- نظامی بر حاشیه گمانه تاریخی تعاون، و به ایالت و بجامانده مرتفع روی از البرز معارفه


مرجع خبر: تسنیم
قوه‌قضاییه: الهی داد پیوند , اسلامی پیوند ایران مردم , الهی ایران اسلامی پیوند , سالاری داد مردم ارزش‌های , قوه‌قضاییه: رئیس ارزش‌های به , رئیس را جمهوری داد , مردم داد اسلامی ارزش‌های
- "سدمعبر" ناشی از بیکاری و اقتصاد است
- حج تمتع 98| آغاز بازگشت حجاج به ایران از 25 مرداد
- واکنش رئیس کانون‌ وکلای مرکز به تصمیم معاونت حقوقی دولت علیه دانشجویان فقه
- خودروهای لوکس قاچاق در انبار اموال تملیکی خاک می‌خورند
- کاهش تعداد زندانیان برای اولین‌بار در 9 سال گذشته به کمتر از 200 هزار نفر
- آتش‌سوزی جزئی در مجتمع کامپیوتر پایتخت
- رئیس سازمان تعزیرات:برخوردی که قاچاقچیان هم آن را قطعی و مستمر نمی‌دانند، کم‌فایده است
- آمادگی وزارت بهداشت برای مراسم راهپیمایی اربعین
- نصراللهی: رسانه ها در بحران ها به روح و روان مردم شلیک می‌کنند
- فراخوان طراحی نام و لوگو برای اپلیکیشن دوچرخه‌سواری